Články - Kapka exkluzivity – udělejte si krásný domov


 Kapka exkluzivity – udělejte si krásný domov

18.09.2008

Dávno jsou pryč doby, kdy stačilo mít stěny vylíčeny vápnem a nejhezčí výzdoba byly na zdi pověšené obrázky ručících jelenů. Dnes jsme náročnější. Chceme bydlet nejen pohodlně, ale taky pěkně.

   Určitě znáte pocit, že vašemu domovu něco chybí, nebo se vám okoukal a chtělo by to čerstvý vítr. Do renovace se vám nechce, líčili jste loni, nábytek je ještě hezký a přesto toužíte po změně. Teď je ta pravá chvíle, jak si za pár korun efektně dotvořit bydlení. Ten pravý šmrnc dají modernímu interiéru nápadité dekorace stěn.

Nemusíte být zrovna interiérový dizajnér. Každý z nás má dnes možnost vybrat si z bohaté nabídky různých dekorativních materiálů. Fantazii se meze nekladou, ale taky v tomto případě platí, že někdy míň je víc.
    Na začátek je dobré si ujasnit, jaký styl budete preferovat. Romantický, venkovský,    minimalistický, nebo od všeho trochu? Jistě, i to jde. Důležité je zachovat míru a příliš nemíchat  různé styly v jedné místnosti. V přeplácáném prostoru by naše snaha byla marná a žádaný efekt by se nedostavil.
Pojďme si teď představit aspoň několik možností, které nám nabízí současný trh.

    •    Dekorativní samolepky na zeď
    •    Je jich nepřeberné množství. Květy, stromy, postavy, zvířata, nápisy, siluety, ornamenty, auta, hračky,       pohádkové postavičky...
    •    Jejich aplikaci zvládne i nezkušený laik a jejich předností je to, že je můžete více krát odlepit a nalepit jinam. Také jsou vhodné na jakýkoli rovný povrch – dřevo, sklo, plast a pod. Dají se koupit v různé kvalitě a ceně. Nejlíp vyniknou na jednobarevné stěně jako solitéry.

 

     •    Fototapety
    •    Znovu jsou žádané. Ty dnešní jsou krásné, kvalitní, nenáročné na aplikaci a místnosti propůjčí někdy až dech vyrážející půvab. Vhodná fototapeta může opticky zvětšit prostor a tím dát zcela nový rozměr vnitřní výzdobě.
    •    Taky se prodávají  v různé kvalitě a motivech, většina z nich je překvapivě levná. Když je někdy budete chtít odstranit, nemusíte se bát poškození stěn. Jednoduše je stáhnete.

 

     •    Wallpainting
    •    Wallpainting je u nás velmi žhavá novinka. Je to vlastně kreativní malování zdí. Jeho nevýhodou je to, že pokud nejste opravdu zdatný kreslíř, sami to nezvedete. Jsou firmy, které se na wallpaniting specializují a udělají vám ho na míru. Budete mít jistotu, že váš interiér bude jediný originál. Taky budete muset sáhnout hlouběji do kapsy.
    •    Ale naproti tomu -  interiéry zdobeny wallpaintingem jsou jedinečné, mají nezapomenutelnou atmosféru. Jestli chcete vyjádřit postoj, nebo se odlišit a mít přímo ve svým obyváku originální dílo, wallpainting je dizajnové řešení.
    •    I z toho nejvšednějšího bytu udělá unikát.

 

 

 


pošli na vybrali.sme.sk
TOPlist