Články - Prodej nemovitostí během svátků aneb pomohou Vám vánoční dekorace nebo spíše naopak?


Prodej nemovitostí během svátků aneb pomohou Vám vánoční dekorace nebo spíše naopak?

14.09.2007

Pokud byste se zeptali realitního makléře: “měl by jsem nechat moji nemovitost na trhu během svátků?“ tak Vám makléř odpoví „Určitě ano, protože kupující jsou přes svátky s nákupem seriózní“. To všechno je pravda, ale ještě větší pravdou je, že přes svátky není výhodné být v pozici prodávajícího. A pokud neprodáte mezi 22 listopadem a novým rokem tak stáhněte svoji nemovitost z trhu. Nechte trh s realitami znovu rozpálit a pak to zkuste znovu. Ptáte se proč? Více se dovíte v našem článku.

Proč by neměl být můj dům na trhu počas Vánočních svátků?

 • Kupující si budou myslet, že jste nucení prodávat z jakýchkoliv důvodů
 • Během svátků není pohodlné, být po celý čas být připraven na neočekávané prohlídky zájemců
 • Nabídky, které dostanete budou pravděpodobně nižší než Vaše žádaná cena
 • Během svátku bude Vaše nabídka vystavena mnohem menšímu počtu kupujících, kteří mají velice specifické potřeby a Vaše nemovitost jim nemusí vyhovovat.
 • Je skoro nemožné uzavřít transakci pokuj dostanete nabídku v půlce prosince. Důvodem jsou dovolené v bankách, u notářů a hypotečních poradců a stejně tak i v realitních kancelářích. Toto samozřejmě neplatí pro kupující, kteří platí hotově. Pokud dáte Vaší nemovitost na trh znovu v lednu tak si kupující budou myslet, že je to nová nabídka co přitáhne více zájemců. Nezapomeňte na fakt, že pokud kupující vidí, že Vaše nemovitost sedí na trhu celé měsíce, tak si automaticky myslí, že s ní něco není v pořádku.
 • Někteří prodávající se i přesto rozhodnou nechat nemovitost na trhu i přes svátky. Samozřejmě záleží na konkrétních okolnostech a lokalitě kde se nemovitost nachází. Pokud se nemovitost nachází na vesnici kde je přes zimu hodně sněhu, tak to pro zájemce může být hodně velké dilema. Většina lidí raději zůstane doma a věnují se jiným aktivitám než-li cestováním po venkově a vyprošťování zapadnutých vozidel ze sněhu.

Pokud se rozhodnete nechat Vaší nemovitost na trhu

Co je přehánění při dekoraci a co ne? Rodinný židovský svícen? Věnec na dveřích nebo šíleně blikající  světýlka ve všech oken? Nezapomeňte, že lidi si ze sebou na prohlídky přináší i své předsudky a názory. Proč jim tedy dávat o sobě více informací než je nutno? Tím, že se rozhodnete přes svátky nezdobit Vaši nemovitost také chráníte Vaše soukromí. Vaše nemovitost se také bude zdát hodně větší pokud na každém kroku nebude výzdoba blokující výhledy a chodby. Když zájemci vstoupí do Vašeho domu, tak chcete aby si představovali jejich vlastní zařízení v každé místnosti, co jim dá představu, že jim to patří. Co jde jenom těžko pokud Vaší nemovitosti dominuje vánoční výzdoba.

Dekorativní kompromisy pro tvrdohlavé prodávající

    Pokud jste již úplně zavrhli myšlenku nezdobit a uděláte to tak či tak, tak to alespoň držte na minimu. Tady je pár rad jak na to:

 • Neblokujte anebo nepřikrývejte důležité prodejní rysy, jako jsou krby, hezké okna a schodišťová zábradlí.
 • Letos se snažte pořídit malý vánoční stromek namísto velkého.
 • Použijte více červené barvy než zelené, protože červená barva je emočně více vnímána. Vyměňte svoje kytky za „vánoční verze“ jako je například vánoční hvězda anebo Poincézie (Euphorbia pulcherima) vypadá nádherně a také hezky naaranžované chvojí. Také zimní dekorace jako borovicové šišky udělají dojem.
 • Navoďte příjemnou atmosféru tím, že vystavíte domácí koláčky na kuchyňskou linku. Také mějte po ruce předem připravený bylinkový čaj. Pokud zájemci budou chtít čaj,musíte jim ho naservírovat okamžitě a jeho teplota musí být vhodná k okamžitému pití. Ideální je pár loků teplého čaje a koláček v kuchyni, abyste se vyhnuli sezení a odpovídání na obtěžující otázky, zatímco hostům zchladne čaj.
 • Pro dosažení hezké vůně v celém domě, posypte plech na pečení vhodným vánočním kořením jako je skořice a tymián a dejte ho do vyhřáté trouby. Koření Vám takto provoní celý dům.


pošli na vybrali.sme.sk

 

TOPlist