Zemřel herec Vladimír Dlouhý, držitel Českého lva i Petr z Arabely

prohlédnout
Zemřel herec Vladimír Dlouhý, držitel Českého lva i Petr z Arabely

Ostatní fotografie

prohlédnout

Realitní kancelář

Makléř, který se Vám bude věnovat

Petr Necpál
tel.:
petr.necpal@bluewave.cz

Lokalita: Hlavní, Středočeský
Cena: 3.256.000 Kč/ objekt
Č. nabídky: dum00011
Velikost RD: 5+kk
Stav nabídky: prodáno
Typ vložení: Prodej
Datum vložení: 27.09.2011     Datum poslední změny: 16.10.2012

Popis:
Zemřel herec Vladimír Dlouhý, držitel Českého lva i Petr z Arabely
velikost textu:
20. června 2010 20:00, aktualizováno 22:30
V Praze zemřel herec Vladimír Dlouhý. Bylo mu 52 let. Podle důvěryhodného zdroje MF DNES skonal v nemocnici na Karlově náměstí. Trpěl rakovinou. Dlouhý ztvárnil desítky zejména televizních, ale i filmových rolí, například Petra v seriálu Arabela.
Vladimír Dlouhý je držitelem Českého lva za vedlejší mužský herecký výkon ve filmu Hlídač č. 47 režiséra Filipa Renče.foto: Lukáš Bíba, MF DNES

Vladimír Dlouhý je držitelem Českého lva za vedlejší mužský herecký výkon ve filmu Hlídač č. 47 režiséra Filipa Renče.
Vladimír Dlouhý a Zdena Hadrbolcová ve filmu Už zase skáču přes kaluže Vladimír Dlouhý a Tatiana Vilhelmová ve filmu KajínekVladimír Dlouhý se Zuzanou Bydžovskou v seriálu HraběnkyVladimír Dlouhý vs Ondřejem Vetchým v pohádce S čerty nejsou žertyVladimír Dlouhý v seriálu Arabela. Prohlédni fotky
. Přehraj video

Informace MF DNES nepřímo potvrdila i mluvčí nemocnice, která ale odmítla sdělovat podrobnosti.

"Je smutné, když odcházejí mí spolužáci. Vladimír studoval na konzervatoři rok pode mnou. Měl z nás zdaleka nejhorší školní docházku, ale nic to nemění na tom, že to byl zdaleka nejtalentovanější. Právě jsme přišli o jednoho z nejlepších herců mé generace. Ne-li nejlepšího," řekl iDNES.cz herec, hudebník a moderátor Marek Eben.
Vladimír Dlouhý a Tatiana Vilhelmová ve filmu KajínekVladimír Dlouhý a Zdena Hadrbolcová ve filmu Už zase skáču přes kaluže

POSLEDNÍ A PRVNÍ. Naposledy se Vladimír Dlouhý objevil před kamerou ve filmu Kajínek (vlevo s kolegyní Tatianou Vilhelmovou) Petra Jákla, který jde do kin začátkem sprna. Tedy přesně po čtyřiceti letech, kdy se na plátně objevil poprvé (vpravo - z filmu Už zase skáču přes kaluže).

Dlouhý vystudoval herectví na konzervatoři v Praze, kde se narodil. Z jeviště jej znají návštěvníci pražského Divadla Na zábradlí a v Divadle na Vinohradech.

První jeho výraznou filmovou rolí ve filmu byl postižený chlapec ve snímku Karla Kachyni Už zase skáču přes kaluže (1970). Mezi jeho nejúspěšnější filmy z posledních let patří i snímky Knoflíkáři či Bumerang.

Kde se objevil Vladimír Dlouhý

Výběr z rolí

Film
Hlídač č. 47 (2008), Krev zmizelého (2004), Milenci

Další informace:

Zařízení nábytkem: částečně zařízeno
Užitná plocha: 212m2
Počet stání: 5

Dotaz k nabídce: dum00011

   


 
TOPlist