Prodej nemovitosti bez realitní kanceláře. Jak na to?

Prodej Vaší nemovitosti svépomocně bez reprezentace realitní kanceláře nebo realitního makléře nemusí být až tak těžké jak by se mohlo na první pohled zdát. Pokud je trh s nemovitostmi ve vaší lokalitě v pohybu tak šance, že se Vaše nemovitost prodá je vysoká. Avšak pro mnoho lidí prodávajících svépomocně je hledání zájemců přinejmenším výzva k prozkoumání jejich schopností. Je však důležité aby si každý majitel nemovitosti zhodnotil pro a proti prodeje svépomocně. Pokud jste se ale už pevně rozhodli, že se do toho pustíte sami, tak Vám nabízíme hodnotné rady a typy, které Vám pomohou prodat Vaší nemovitost rychleji a s větším ziskem.

Jakou cenu má moje nemovitost?

  • oceňování nemovitosti je z části intuice, z části průzkum trhu a z části správné načasování. Nejdůležitější jsou první dva týdny prodeje z důvodu nejvyšší aktivity zájemců.
  • pokud si přizvete realitního makléře aby Vám pomohl se stanovením ceny Vaší nemovitosti, neberte ho doslovně, aby se Vaše nemovitost nestala jednou ze stovek předražených nemovitostí.

Příprava nemovitosti na prodej

Doby kdy jste mohli prodat nemovitost s neuklizenou postelí a plným dřezem špinavého nádobí jsou dávno pryč. Dnes záleží na tom, aby Vaše nemovitosti byly nablýskané od vrchu dolů a připomínaly modelový rodinný domov.

  • ještě předtím než nabídnete, nemovitost na prodej důkladně ji připravte a podívejte se na ní z jiného úhlu pohledu. Přizvěte přátele pro objektivní názor.
  • zvažte malou investici do nemovitosi, protože menší investice do nemovitostí se vyplatí. I drobné opravy Vám zvíší profit z prodeje.
  • Nepodceňujte Home Staging. Pokud nevíte co to je tak jsme pro Vás připravili hodnotný článek Home Staging, aneb vylepšení dojmu z Vaší nemovitosti. Tato metoda může udělat rozdíl mezi prodejem realit ihned, a za více, nebo vůbec.
  • prodej nemovitostí se zvířaty může způsobit potíže, pokud nevíte jak se správně připravit.

Jak správně propagovat Vaši nemovitost?

S penězi, které ušetříte za poplatky realitní kanceláři si můžete dovolit investovat i do té nejkvalitnější reklamy. Jediné co je potřeba udělat, je najít si cílovou skupinu a oslovit ji nejlepším tím možným způsobem.

  • zvolte si několik z těchto marketingovích a propagačních metod, kde najdete potřebné informace jak a kde správně propagovat Vaši nemovitost
  • největší novinkou v oblasti marketingu realit jsou virtuální prohlídky nemovitostí. Náklady na její vytvoření, jsou v porovnaní s nárůstem počtu zájemců zanedbatelné
  • vyhněte se častým chybám při prodeji tím, že si správně naplánujete prodej nemovitosti. Buďte flexibilní s prohlídkami, nabídněte něco extra zájemcům a zajímejte se o odezvu. Podívejte se na váš dům z jiného ůhlu pohledu. Nepředstavujte si ho už jako Váš dlouholetý domov, ale jako produkt podobný krabici sušenek v potravinách, který chcete prodat.
fermakleri.cz banner