Robotické vysavače – revoluce v úklidu

Ruční luxování? Minulost! Poslední dobou se stále častěji na trhu můžeme setkat s Robotickými vysavači. Na trhu je několik typů, ať již se jedná o klasický vysavač, robota který vytírá nebo čistí bazén (aquabot). Podobný přístroj třeba poseká i zahradu. Zkrátka robotizace je hitem.

Co vlastně takový robotický vysavač umí?

Robotické vysavače se většinou vyrábí jako bezsáčkové, mají kruhový tvar, jsou vybaveny navigačním systémem a senzory, které zabraňují kolizi s předměty, pádu ze schodů či zamotání volně ležících kabelů. Ovládání mívají buď na těle a nebo infračervené dálkové. Nabízejí několik módů pro vysávání – automatické, manuální, důkladné, s odloženým startem či denním harmonogramem. Doba po kterou tento pomocník pracuje na jedno nabití se liší, ale dá se obecně říct, že 90 minut práce dokáže vykonat na plné nabití.

Některé modely umí rozpoznat stav nabití baterie a vrátí se do nabíjecí základny, aniž by jste se museli o cokoliv starat. Jediné co zatím takový robot bez cizí pomoci nezvládá, je vysypání nasbíraných nečistot. To musí udělat po čase uživatel. Ideální je robota umístit před luxováním doprostřed místnosti, protože jeho program je zpravidla nastaven na luxování ve zvětšující se spirále. Jakmile poprvé narazí do překážky, otočí se a jezdí nevyzpytatelně po místnosti. Dle dostupných informací však žádné místo nemine.

Kde si mohu takový vysavač pořídit?

Nejlepší je, obrátit se na specializovanou prodejnu, kde Vám s nákupem zajisté poradí. Další možností je nákup na internetu, i zde se prezentují specializované shopy.