Tuning pro vanu – inspirace pro vaši koupelnu.

Vana je základem každé koupelny. Pokud tedy máte koupelnu, do které se vana vejde. Při výběru vany je klíčový design a materiál.

Při výběru vany je klíčový design a materiál. Při volbě designu se řídíme velikostí prostoru, kam vanu chceme umístit a také účelem, ke kterému nám bude vana sloužit. Pokud žijeme sami a rádi střídáme koupel a rychlé sprchování, je dobré zvolit vanu s širokým plochým dnem a vanovou zástěnou, která nám umožní pohodlnou koupel i sprchu. Pokud žijeme s partnerem, případně máme několik dětí, zvolíme zřejmě vanu větších rozměrů, která umožní romantickou koupel ve dvojici i divoké vodní hrátky omladiny. Ať už vyberete vanu větší nebo menší, pořád máte několik možností, jak si vanu „vytunit“ a vytvořit z ní místo příjemné každodenní relaxace.

  • Protiskluzové bezpečnostní prvky – vyplatí se zejména, pokud vanu používají senioři nebo děti. Dno vany polepíte samolepicími protiskluzovými pruhy nebo čtverci.
  • Madla – také velmi užitečný doplněk, důležitý především pro seniory, ale jistě ho ocení i mladší uživatelé vany.
  • Vanové polštářky – většina výrobců van k jednotlivým designovým koupelnovým konceptům nabízí měkké vanové polštářky a opěrky hlavy v designu, který svým tvarem doplňuje design vany.
  • Termostatická vodovodní baterie – umožňuje regulaci teploty vody tak, že voda má po celou dobu stabilní teplotu, jakou si na začátku nastavíte, i když proud vody několikrát zastavíte a znovu pustíte. Termostatická vodovodní baterie dokáže udržovat stabilní teplotu vody i při změně tlaku v potrubí. V případě poruchy přívodu studené vody ihned odstaví horkou, abyste se neopařili. Tyto ,,chytré” vodovodní baterie jsou opatřeny blokačním tlačítkem, které zabraňuje samovolnému spuštění vody teplejší než 38° C. Tato technologie umožní také výraznou úsporu vody a energií.
  • Hydromasážní systémy – hydromasážní systémy možno rozdělit na vodní (hydro) a vzduchové nebo též perličkové (air) . Hydromasáž funguje díky proudu vody, který je vytvářen vodním čerpadlem je vhodná po sportovních a fyzických výkonech a urychluje léčbu zdravotních obtíží. Vzduchová masáž má relaxační účinky, zajišťuje prokrvení kůže a její celkovou tonizaci a je oproti klasické hydromasáži založena na působení tlaku vzduchu, který je generován kompresorem a do vany je vháněn tryskami menšího průměru. Oba systémy lze spojit do jednoho kombinovaného systému. Jako jediný na českém trhu výhody vodní masáže a účinky masáže vzduchové v sobě spojuje systém Whisper od RAVAKu. Pro montáž hydromasážních systémů jsou zvláště vhodné akrylátové vany vyztužené polyuretanovou pěnou.

Chromoterapie – léčebný systém založený na působení barevného světla. Je možné ho zabudovat do většiny akrylátových van. Pracuje jako podhladinové osvětlení a dokáže ozvláštnit koupel mnoha barevnými odstíny světla.