Kdy je nejlepší čas pro nákup nemovitostí?

V roce jsou nejmíň dva dny ve které si kupující mohou dovolit nabídnout nízkou cenu bez toho aby tím neurazili prodávajícího. Uhodnete, které to jsou? Na začátku každého roku, kdy se mladé květiny snaží prorazit sněhovou přikrývku a ve větru je cítit jaro, se realitní kanceláře začnou plnit reality-chtivými klienty. Prodávající, kupující a všechny druhy realitních makléřů se začnou vynořovat jako houby po dešti a vítají jarní sezonu v oblasti obchodu s nemovitostmi.

V roce je tato sezona pro realitní kanceláře nejrušnější. Z faxu lítají nabídky, telefony neustále zvoní a všichni chtějí jedno a to samé, výhodně koupit a výhodně prodat. Jaro je obyčejně čas v roce kdy je trh nemovitostmi doslova zaplaven. Je to také ale nejhorší čas pro lidi, kteří nemovitost kupují. Kromě jednoho jediného dne. A tím je velikonoční pondělí.

Druhým nejlepším dnem v roce pro nákup nemovitosti, je velikonoční neděle

Tady je zkušenost pana Milana: Pan Milan měl zájem o starší dům vhodný k renovaci na okraji Jindřichova Hradce. Protože měl štěstí našel vhodnou nemovitost a za velice výhodnou cenu. Okamžitě si nemovitost prohlédnul a ještě ve stejný den napsal svoji nabídku prodávajícímu. Protože realitní makléř a prodávající byla jedna a tatáž osoba , bylo velice snadné nabídku pana Milana prezentovat. Jeho nabídka byla akceptována a kupní smlouva podepsána na velikonoční neděli, protože nikdo jiný v ten den nabídku neudělal. Přišlo pondělí a nabídky se jenom hrnuli, ale to už bylo pro kupující pozdě.

V roce 2008 velikonoční svátky spadají na 23.3. – velikonoční neděle; 24.3.- velikonoční pondělí. Takže pokud plánujete nákup nemovitosti právě kolem tohoto času zkuste udělat nabídku zrovna na velikonoční neděli.

Tím nejlepším dnem na nákup nemovitostí v roce, je štědrý den – 24.12.

Nikdo si neprohlíží nemovitosti v největší svátek v roce. Ale koupě nemovitosti přes vánoce je velice moudrý tah. Pokud si prohlédnete nemovitosti na které by jste rádi udělali nabídku prodávajícímu, pár dnů před vánočními svátky, budete ve výhodě před ostatními. Proč jsou Vánoce tak atraktivní?

  • Lidi jsou vesměs v dobré náladě, oslavují, otevírají dárky a užívají si z rodinou. A také inklinují k tomu být více dobrosrdeční, i pokud to znamená jít dolů s cenou. „Ale vždyť jsou Vánoce, drahoušku, tak jim to podepiš.“
  • Ceny nemovitostí jsou na ročním minimu zrovna v Prosinci. A pokud nabízí svoji nemovitost zrovna během svátků, tento člověk je ochoten seriózně vyjednávat a prodat jeho nemovitost. Na to si můžete vsadit.

Samozřejmě musíte ale najít makléře, který: a) pracuje přes vánoce, b) dokáže být dost agresivní na to, aby si prosadil prohlídku nabízených nemovitostí i během svátků. Takže Vám přejeme hodně štěstí a pevnou ruku při výběru Vašeho makléře.

fermakleri.cz banner