Ochrana vašeho soukromí během prodeje nemovitosti

Jsou Vaše tajemství v bezpečí? Ještě před tím, než nabídnete Vaši nemovitost k prodeji a zájemci se Vám začnou hrnout do dveří a vrtat ve skříních, je moudré si uschovat všechny příliš osobní věci někam do bezpečí. Ale i přesto se budete divit, co všechno se někteří zájemci o Vás mohou dovědět jen z jedné zběžné prohlídky Vaší nemovitosti. Pokud si ovšem nedáte záležet a neuděláte nutná opatření. Náš článek Vám řekne, jak na to.

Je drzost, pokud Vám někdo otevře šuplík?

Ne, pokud je šuplík součástí zabudovaných souprav, jako je například kuchyňská linka nebo vestavěná skříň na chodbě. Zájemci mohou nevinně nazřít do skřínek, aby získali představu o konstrukci a hloubce a mohou tak nechtěně spatřit věci, které nebyly ani v nejmenším určené pro jejich oči.

Nenechávejte poštu tam, kde ji může kdokoli vidět

Mnoho prodávajících nechává svou otevřenou poštu ležet na stolech a kuchyňských linkách. Zájemci se tak mohou dovědět, kolik dlužíte tomu či onomu obchodnímu domu nebo bance. Mohou pak zjistit, jestli jste se opozdili se splátkou hypotéky anebo jestli má Vaše firma problémy. Samozřejme si říkáte, kdo by nechával takto citlivé věci někde na lince, ale budete se divit, prodávající to dělají celkem často.

Odstraňte diplomy a svatební fotografie se zdí

Nehledě na to, že všechny osobní věci by měli být pryč, prodávající někdy zapomenou na objekty, jako například vystavené diplomy. Většina z těch, kdo mají nějaký diplom, se s ním také rádi pochlubí. Kupující mají ale často předsudky. Řekněmě například, že prodávající je právník. Někteří zájemci se však nebudou cítit pohodlně, pokud mají z jakéhokoliv důvodu kupovat nemovitost od právníka.

Také osobní fotografie mohou být nežádoucí, stejně jako určité náboženské artefakty. Snažte se odstranit všechno, co na Vás může prozradit víru, sexuální orientaci anebo cokoliv co, může podnítit předsudky vůči Vaší osobě nebo rodině. Při konkrétních prohlídkách nedávejte zájemcům důvod k tomu, aby si o Vás dělali jakýkoliv závěr.

Obsah šatníků a skříní

Často se stává, že páry, které se rozchází nebo rozvádí, se cítí být pod velkým tlakem. Proto chtějí prodat nemovitost co nejrychleji a opomíjí tak základní pravidla při prodeji nemovitosti. V konečném důsledku na tom prodávající ztratí, protože zájemci vycítí, že potřebují nemovitost zoufale prodat a mohou tak vyjednávat o nižší ceně.

Samozřejmě, že do obsahu Vašich šatníků není nikomu nic, ale pokud se rozcházíte a nechcete, aby se zájemci vyptávali, “kde pak je” paní Nováková, tak je dobré schovat věci Vašeho partnera na jiné místo. Nenechávejte kolem žádná vodítka pro zájemce, které by o Vás mohly prozradit důvody, proč prodáváte Vaši nemovitost.

Ještě předtím, než nabídnete Vaši nemovitost k prodeji, připravte ji. Vyprázdněte šuplíky, naaranžujte skříně a zabalte všechno i vzdáleně osobní. Pokud by Váš dům mohl o Vás něco zájemci prozradit, dejte mu jen to nejlepší, co by mohl říct.

fermakleri.cz banner